ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΑ ΕΓΓΡΑΦΗΣ ΠΡΩΤΟΕΤΩΝ ΦΟΙΤΗΤΩΝ

ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΑ ΟΛΟΚΛΗΡΩΣΗΣ ΕΓΓΡΑΦΗΣ ΠΡΩΤΟΕΤΩΝ ΦΟΙΤΗΤΩΝ

ΑΚΑΔ. ΕΤΟΥΣ 2022-2023

Για την ολοκλήρωση της εγγραφής τους οι εισαχθέντες φοιτητές στο Τμήμα Γεωπονίας, Φυτικής Παραγωγής και Αγροτικού Περιβάλλοντος θα πρέπει να προσκομίσουν ή αποστείλουν ταχυδρομικά ( συστημένα ή παράδοση οίκοι) στη Γραμματεία του Τμήματος από τη Δευτέρα 12 Σεπτεμβρίου 2022 έως και τη Δευτέρα 19 Σεπτεμβρίου 2022 τα παρακάτω δικαιολογητικά:

1. Εκτυπωμένη την ηλεκτρονική εγγραφή.
  2. Φωτοαντίγραφο του απολυτηρίου ή του αποδεικτικού του σχολείου αποφοίτησης.
  3. Δύο (2) μικρές φωτογραφίες
  4. Φωτοτυπία της αστυνομικής ταυτότητας.
  5. Υπεύθυνη Δήλωση για την Ξένη Γλώσσα που επιλέγουν να παρακολουθήσουν (Αγγλικά ή Γαλλικά ή Ιταλικά ή Γερμανικά)

Ταχυδρομική Διεύθυνση:

Πανεπιστήμιο Θεσσαλίας

Τμήμα Γεωπονίας, Φυτικής Παραγωγής

Και Αγροτικού Περιβάλλοντος

Γραμματεία Τμήματος

Οδός Φυτόκου Ν. Ιωνία Μαγνησίας

Τ.Κ. 38446

Αγαπητοί πρωτοετείς,

Μετά την ολοκλήρωση της εγγραφή σας, θα λάβετε με sms στο κινητό τηλέφωνο που έχετε δηλώσει το «όνομα χρήστη» και τον «κωδικό πρόσβασης» που θα χρησιμοποιείτε στο εξής για την πρόσβαση στον ιδρυματικό σας λογαριασμό, για την έκδοση ακαδημαϊκής ταυτότητας (πάσο) και στις υπόλοιπες διαδικτυακές εφαρμογές της ηλεκτρονικής γραμματείας και του Πανεπιστημίου Θεσσαλίας.

Παρακαλούμε να παρακολουθείτε τις ανακοινώσεις στην ιστοσελίδα του Τμήματος για την έγκυρη και έγκαιρη ενημέρωσή σας.

Μπορείτε  να επικοινωνείτε με τη Γραμματεία του Τμήματος είτε ηλεκτρονικά στο email: g-agr@uth.gr, είτε τηλεφωνικά στα τηλέφωνα (2421093155, 93151, 93161) καθημερινά από 11.00 έως 13.00.

Καλή Ακαδημαϊκή χρονιά